3 kroki do zwiększenia bezpieczeństwa w Twoim domu!

Jakie są Twoje skojarzenia, gdy zastanawiasz się nad alarmem do zabezpieczenia domu? Myślisz ile potrzebujesz dni wolnych w pracy aby znaleźć odpowiedni sprzęt a później na instalację wszystkiego w pomieszczeniach? Ile to metrów kabli, a jaki koszt gdy będzie potrzebna pomoc fachowca? Nic bardziej mylnego.

084ab17a2e5949e6ec91c0267bb7d90122f707f7a0d1bed637pimgpsh_fullsize_distr

Wystarczą dosłownie trzy proste kroki do zwiększenia bezpieczeństwa w Twoim domu, a wszystko za sprawą sprytnego urządzenia jakim jest zestaw Chuango AW1. Ten bezprzewodowy system alarmowy składa się z 5 elementów, które w zupełności wystarczą nam na dobry początek naszej przygody z ochroną domu.

W pudełku znajdziemy:

chuango-wifi-alarmanlage-aw1-002-xxl_1

  • panel kontrolny – baza systemu
  • czujnik otwarcia drzwi/okien
  • czujnik ruchu PIR
  • 2 piloty bezprzewodowe
  • zasilacz

Dodatkowo:

  • naklejki informujące o monitoringu
  • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną
  • podstawkę, uchwyty i kołki montażowe do mocowania bazy i czujnika ruchu
  • taśmę dwustronną 3M do mocowania czujnika otwarcia drzwi/okien.

czujnik-zamkniecia-drzwi%2fokna

1.Montaż urządzeń w pomieszczeniu

Pierwszy krok to oczywiście montaż urządzeń. Zastanów się w którym miejscu je potrzebujesz i zamocuj przy pomocy taśmy w przypadku czujnika otwarcia drzwi lub przy pomocy kołków w przypadku czujnika ruchu. Pozostaje tylko podłączenie stacji bazowej do prądu i uruchomienie włącznikiem.

 

2.Konfiguracja aplikacji

Kolejnym krokiem jest instalacja aplikacji pobranej z AppStore bądź GooglePlay. Prosty kreator przeprowadzi Cię przez 3 kroki konfiguracyjne. Wystarczy nacisnąć przycisk na naszej stacji bazowej, podać dane dostępu do naszej sieci WiFi i już możemy zarządzać naszym alarmem z poziomu aplikacji.

 

3.Parowanie urządzenia z aplikacją

Ostatnim krokiem jest parowanie czujników z naszą bazą. Z każdego czujnika należy zerwać tasiemkę zabezpieczającą i odnaleźć w aplikacji zakładkę “dodaj akcesoria”. Aby uruchomić parowanie urządzeń musimy zmusić czujnik do działania np.otwierając okno bądź przechodząc przed czujnikiem ruchu.

 

Podsumowując:

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo w Twoim domu pomyśl o tym już dziś, zwłaszcza, że nie potrzebujesz do tego specjalisty, bardzo drogiego sprzętu czy kilometrów kabli. Wystarczy naprawdę kilka chwil aby cieszyć się spokojem a całym bezpieczeństwem możesz sterować z własnego smartfona!